Krajská základní soutěž žactva 2.kolo, Čelákovice, 20.04.2024

22.04.2024

Ve 2.kole KZS žactva se plavci sešli v Čelákovicích, aby se utkali o co nejlepší výsledky a postup na krajský přebor. Boje na bazénu nám přinesly mnoho nových osobních rekordů, umístění a zajímavých soubojů. Přinášíme vám přehled výsledků a zajímavostí z druhého kola KZS v barvách Plaveckého klubu Nymburk.

Skokankou závodů se stala Kateřina Veselá, která si z šesti startů přivezla devět osobních rekordů. Těsně pod stupni vítězů skončila v poslední disciplíně 50Z, kde si však již bohužel nedokázala vyllepšit osobák vytvořený z fantasticky rozjeté dopolední dvoustovky.

Sbírku cenných kovů si nejvíce rozšířil Dominik Šulc (2-2-3), když se na stupně vítězů dostal v každém startu, navíc byl téměř stoprocentní i v tvoření osobních rekordů. Fantisticky se předvedl i na dlouhé trati 400PZ, kterou absolvoval úplně poprvé. Jen o jednu medaili méně si odvezla Viktorie Marešová (1-4-0). Viky se zlepšila na kraulových a polohových tratích.

Nadějně se v našem klubu představují ročníky 2014, kteří závodí v žákovských kategoriích letos poprvé. Kompletní sbírku medailí si veze David Bendl (1-1-1), který předvedl výrázná vylepšení svých výkonů a prvně absolvoval i dvousetmetrové tratě. Podobně se předvedl Jakub Hubáček (0-3-1) a i on poprvé plaval 200Z a 200K. Oba chlapci si díky tomu zapsali i nová maxima na stovkách.

Dvě zlaté vybojoval Maxmilián Kokstein (2-0-0) na sprinterských tratích 50Z a 50M. V delších disciplínách sice předvedl osobní maxima, ale stačilo to pouze na čtvrté a páté místo. Třemi stříbry se blískl Vít Příhonský (0-3-0), pochvalu si zaslouží zejména za výkon na 200Z. Doba bronzová pak čekala na Moniku Pařezovou (0-0-3) a Petra Ledvinu (0-0-2). Monika bodovala stejně jako Max na nejkratších tratích. Ani výrazné zlepšení na 200Z pak nestačilo lépe než na 5. příčku. Klaudie Bížová (1-0-1) vybojovala dvě brambory, ani u ní fantastická zlepšení na dvě stě prsa a znak na konkurenci nestačila. Ve svém hlavní stylu však vybojovala zlato na sprintu 50VZ a bronz na 200VZ.

Prsařské kvality předvedli Viola Daňková (0-1-1) a Joel Rovira Quevedo (0-1-2), jak na nejkratší, tak i nejdelší závodní trati. Oba přidali i pěkné osobáky v kraulových disciplínách. Joel navíc vybojoval medaili na 50Z v novém OR. Podruhé se na závodech předvedla i Johana Veselá, na cenné kovy se jí zatím dosáhnout nepodařilo, ale za to se jí povedlo již vylepšit vlastní výkony z předchozích závodů a díky startům na 200Z a 200VZ si zapsala i úplně nová maxima.

Summa summarum vezeme 7 zlatých, 15 stříbrných, 13 bronzových, 51 osobních rekordů a jen jednu diskvalifikaci. U našich plavců pozorujeme pěkné výkony na krátkých tratích, ale chtělo by to zabrat i na delší tratě, kde nám zatím většina konkurence utíká. S jasným cílem a nadšením se proto vrháme do dalšího tréninku! Také věříme že naše výsledky budou stačit na účast v krajském kole a bude možnost se předvést i dále. Díky všem!