3.kolo Středočeského poháru nejmladšího žactva, Rakovník, 20.06.2026

Poslední závodní zastávkou před letními prázdninami se stal Rakovník. V sobotu 20.6. se konalo 3.kolo Středočeského poháru nejmladšího žactva pro ročníky 2016 a mladší. Naše klubové barvy v Rakovníku reprezentovala třináctka závoďáků a trenérská dvojka Naty s Martinem.
V kategorii žactva 2016 zazářil Kuba Fiala, který si vyplaval kompletní sbírku medailí. ZLATO získal na trati 50m znak, STŘÍBRO vybojoval na trati 100m znak a pro BRONZ si doplaval v disciplíně 200m volný způsob. Celkem si dokázal vylepšit 5 osobních rekordů! Ondra Podnecký naplnil všechna očekávání a poprvé si doplaval pro individuální medaile. Každý start proměnil v zisk cenného kovu a v nové osobáčky! V disciplíně 50m volný způsob si doplaval pro druhé, STŘÍBRNÉ, místo. Na tratích 100m znak, 100m a 200m volný způsob vybojoval BRONZOVÉ medaile. Barča Pařezová si v disciplínách 100m volný způsob, 50m a 100m prsa doplavala pro "bramboru". Náladu si spravila ziskem STŘÍBRNÉ medaile na trati 50m motýlek. Barča si zapisuje 3 nové osobní rekordy. Mezi medailisty vítáme také Anežku Němejcovou, které se na trati 100m prsa podařilo získat premiérovou STŘÍBRNOU medaili! Poprvé se také představila v disciplíně 200m volný způsob, se kterou se poprala na jedničku a dokázala se umístit na pěkném 10.místě. Anežka si svými výkony vylepšila 4 OR. Žofi Prášková se představila celkem v 6 disciplínách. Famózní výkon předvedla na své oblíbené trati 100m znak, kde si dokázala vylepšil OR o neskutečných 11 vteřin a vybojovala si 4.místo! Z Rakovníka si odváží vylepšení celkem 5 osobních rekordů. Po delší závodní pauze se v bazénu představila také Péťa Bačíková. Péťa si poprvé zaplavala 100m prsa a dokázala si vylepšit 5 OR! Johanka Drobná si vyplavala zlepšení osobních rekordů na tratích 50m znak a volný způsob. Ája Havlíková vybojovala dva nové osobáky na tratích 50m prsa a 100m volný způsob. Ví´ta Homola se poprvé představil na tratích 100m volný způsob a 50m prsa, kde dokázal vybojovat fantastické 7.místo! Vojta Málek si také poprvé zaplaval disciplínu 50m prsa, kde se umístil v nejrychlejší desítce závodníků. Vojtík Prášek se na závodech představil teprve podruhé, ale se všemi závody si poradil jako zkušený závodník. Za zkušenou závodnici rozhodně můžeme označit Anetku Rambouskovou. Anetka si vyplavala 2 nové osobáčky a vybojovala umístění v TOP15 v disciplínách 50m prsa a 100m znak. Kristián Veselý se představil na startu 4 disciplín a vyplaval si zlepšení osobáků v každé z nich.

Polohové kvarteto si v tradičním složení: Anetka, Anežka, Barča a Ondra v disciplíně 4*50m PZ doplavalo pro senzační STŘÍBRNOU medaili a opět dokázali posunout hranici "osobního rekorduˇ", jelikož v tomto složení plavali již potřetí. Do bojů o medaile v disciplíně 4*50m VZ jsme vyslali dvě štafety. Štafeta B (Ája, Johanka, Víťa a Vojta M.) si doplavala pro 18. místo. Štafeta A (Ondra, Anetka, Anežka, Barča) vybojovala velmi pěkné 5.místo! V pořadí klubů se po 3.kole SPNŽ nacházíme na 5.místě a na podzim budeme usilovat o vyšší příčky v pořadí!
Všem gratulujeme k medailím a novým osobáčkům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!
Týna, Naty, Martin
